22 Temmuz 2013 Pazartesi

ÖZEL RÖPORTAJ | ERFE İNŞAAT’TAN YENİ PROJE : BAĞŞEHİR 2 EVLERİ

Bağlıca’da Erfe İnşaat imzası ile teslimleri gerçekleşen 180 konutluk Bağşehir 1 Evleri'nden sonra Bağşehir 2 Evleri için de start verildi.


Son dönemde Ankara’nın yıldızı parlayan bölgeleri arasında yer alan ve her geçen gün birbirinden güzel projeler ile değer kazanan Bağlıca’da Erfe İnşaat imzası ile teslimleri gerçekleşen 180 konutluk Bağşehir 1 Evleri’nden sonra Bağşehir 2 Evleri için de start verildi.


Son dönemde Ankara’nın yıldızı parlayan bölgeleri arasında yer alan ve her geçen gün birbirinden güzel projeler ile değer kazanan Bağlıca’da Erfe İnşaat imzası ile teslimleri gerçekleşen 180 konutluk Bağşehir 1 Evleri’nden sonra Bağşehir 2 evleri için de start verildi.


Toplam 12 bin metrekare alanın 10 bin metrekaresini sosyal alan olarak düzenleyen Erfe inşaat, Bağşehir 2 Evleri ile bölgede standartlarını değiştireceğe benziyor. Bağşehir 2 evlerinin satış ve pazarlama çalışmalarını ise yine Ankara merkezli olarak faaliyet gösteren Ema Konut Gayrimenkul yapıyor.


Bağşehir 2 evleri projesini Erfe inşaat yönetim kurulu üyesi Ertunç Kenan Akyol ve Ema konut genel koordinatörü Mücahit Demirel ile konuştuk.


Mücahit Bey Erfe ile yollarınız nasıl kesişti?


“Ben 15 yıldır inşaat sektörünün içerisindeyim. Yurt içi ve yurt dışı eğitimim ardından baba mesleğimiz olan inşaat sektöründe çalışmalara başladım. İnşaat sektöründe özellikle proje satışı organizasyonu alanında çalışmalar gerçekleştiriyorum. Ema Konut Gayrimenkul kurumsal çatısı altında Ankara’nın 4 farklı bölgesinde satış ofislerimiz yer alıyor. Erfe inşaat ile yollarımız, şirketin yeni başladığı Bağşehir 2 Evleri projesinde kesişti. Erfe inşaat son yıllarda gerçekleştirdiği projeler ile Ankara’ da özellikle de Bağlıca’ da haklı bir üne kavuştu. Şirketin gerçekleştirdiği projelerde kalite, geniş sosyal alanlar ve zamanında teslimat gibi konulardaki hassasiyeti bizi yakınlaştıran temel noktalar oldu. Çünkü meslek hayatımda inanmadığım hiçbir işin altına imzamı atmadım. Bu anlamda da proje satış organizasyonu konusunda danışmanlık ve stratejik ortaklık gerçekleştireceğimiz şirketlerde az önce belirttiğim temel noktaların olması gerekiyor. Her iki tarafında kendi alanında ki geçmiş başarıları bizim birlikte hareket etme konusundaki kararlılığımızda büyük bir dayanak oldu.”


Bağlıca 2 evleri projesi nasıl bir proje?


Erfe inşaat Bağşehir 2 Evleri projesini Ankara Bağlıca’da yapıyor. Şirket daha önce yine aynı bölgede 180 konuttan oluşan bir projeyi yapı teslim etti. Yüzme havuzundan tutun birçok sosyal yaşam alanlarının yer aldığı proje, her yönü ile Bağlıca’ya örnek teşkil etti. Bağşehir Evleri projesi ise Erfe’ nin bu projeden aldığı güçle yoluna devam ettiği ikinci bir proje oldu.


“10 bin metrekare sosyal alan için ayrıldı”


“Bağşehir 2 evleri projesi aslında mütevazive huzurlu bir yaşamın kapılarını aralıyor. Proje toplam 12 bin m2 alan üzerine kuruluyor. Bu alanın sadece 2 bin m2 sine inşaat yapılıyor. Geri kalan 10 bin metrekarelik kısma ise, site içerisinde yaşayacak insanların sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri için düşünülen alanlara ayrıldı. Projedeki konutlar 2 blok şeklinde olacak. Konutların her biri 142 m2 olacak. Üç artı bir ebeveyn banyolu olacak olan konutlarda ankastre eşyalar Erfe inşaat tarafından hazırlanacak.”


“Projeye Anketler Yön Verdi”


“Projeyi şekillendirirken biz hedef kitlemizin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurduk. Onların ihtiyacını karşılamayacak veya kullanmayacakları alanları Bağşehir 2 Evleri’nde yer vermedik. Yani bu da olsun, şu da olsun deyip projemizi gereksiz yere doldurmadık. Bu yüzden mütevazi ve huzurlu bir yaşam diyoruz. Biz hedef kitlemizi iyi tanıyoruz, onların nelere sahip olmak istediklerini biliyoruz. Buna rağmen biz yine anketler yaptık. Sorduk soruşturduk. Bu şekilde projemize yön verdik.


Bağşehir 2 Evleri’nde basketbol sahası, çocuk oyun alanları, yürüyüş koşu parkurları, çardaklar, süs havuzları yer alıyor. Kapalı otopark ihtiyacı son dönemlerde çok önemli hale geldi. Çünkü insanlar arabalara binlerce TL para veriyor. Araçlarının güvende olmalarını istiyorlar. Biz bu yüzden kapalı otoparka projemizde yer verdik. Böylece araçlar hem güvende kalıyor, hem de açıkta bulunan araçlarının sitenin genel görünümüne vereceği olumsuz havanında önüne geçmiş olduk.”


“Bağşehir 2 Evleri Kazandıracak”


“Projemiz satışa çıktı. Şu anda yoğun bir ilgi de görüyoruz. Çünkü Bağşehir 2 Evleri yatırım konusunda da karlı fırsatlar sunuyor. Biliyorsunuz Bağlıca son yıllarda çok ciddi bir çıkış yakaladı. Birçok proje burada hayata geçiyor. Bölgenin geleceği çok parlak. Beş yıl içerisinde yapılan yatırımların meyvesi çok tatlı olacak. Bağlıca, Yaşamkent, Çayyolu ve Etimesgut üçgeninde yıldızı her geçen gün parlayan bir bölge. Yatırımlarla her geçe gün değeri artıyor. Bölgenin kazandığı bu değer artışından projelerde aynı oranda payını alıyor. Bağşehir 2 Evleri hem Bağlıca’da olmasından hem de bünyesinde bulundurduğu temel nitelikleri ile teslimine kadar yüzde 40 civarında kazandıracak bir proje.”


Ertunç Kenan Akyol : “Ankara’nın farklı semtlerinde yüzlerce konuta imza attık”


“Erfe inşaat ben ve ortağım Fevzi Bey in ortak maddi ve manevi birikimleri üzerine kurduğu, kurumsal bir yapıda faaliyetlerini sürdürdüğü bir şirket. İnşaat sektöründe özel konut projeleri yapıyoruz. Ankara’nın farklı semtlerinde yüzlerce konuta imzamızı attık.”


“İnsanların Hayallerine Ortak Olmak Çok Güzel Bir Duygu”


“Ev sahibi olmak bizim toplumumuzda çok önemli. Büyük bir hayal. Gerçekleşmesi içinde insanlar gece gündüz çoluk çocuk çalışıp, yıllarca birikim yapıyor. İnsanların bu hayaline ortak olmak çok güzel bir duygu. Biz işimizin manevi yönünün bilincindeyiz. Bu yüzden bir proje üretirken biz onların yıllarca biriktirdiği birikimlerinin karşılığını fazlası ile vermeyi istiyoruz. İnsanlar taşındığında aradıklarının, istediklerinin ve hayal ettiklerinin hepsini bir arada bizim projemizde bulmasını istiyoruz. Bunun için ise emin olun çok ciddi çalışıyoruz.”


“Önce proje”


“Erfe inşaat olarak işin en başında, proje aşamasında hassas davranıyoruz. Günümüz insanın en temel ihtiyaçlarından tutun, onlarında düşünmedikleri gereksinimlerine kadar her şeyi düşünüp projemizi şekillendiriyoruz. Proje aşamasında sanki satmak için değil, kendi ailelerimiz ile birlikte oturacağımız konutları yapıyorcasına hassas davranıyoruz.


“Uygulamada kusursuzluk / Güzel bir proje yapmak yeterli değil”


“Güzel bir proje yapmak yeterli değil. Bunu kaliteli malzeme ve işçilikle bir araya getirmelisiniz. Biz Erfa inşaat olarak inşaatlarımızda kullandığımız en küçük malzemeden en büyüğüne hep birinci kalite olanını kullanıyoruz. Maliyetine bakmaksızın biz bunu yapıyoruz. Sadece bu da yeterli değil aynı zamanda kaliteli işçilik de bizim önem verdiğimiz bir konu. Yıllardır bu işi yapıyoruz ve ekibimiz işinde son derece başarılı insanlardan oluşuyor. Herkes işini çok iyi biliyor. İstiyoruz ki insanlar projemize taşındığında kullanılan malzeme kalitelisi ve işçiliği ile kendilerini iyi hissetsinler.


KISACA EMA KONUT


Ema konut, gayrimenkul sektöründe satış ve pazarlama alanında faaliyet gösteriyor. Şirket,İncekPusaklar, Eryaman ve Bağlıca ‘ da bulunan satış ofislerinde hizmet veriyor. Ema konutun portföyünde özellikle lüks konut sekmentinde yer alan projeler bulunuyor.


Web Adres : www.emakonutgayrimenkul.com

Telefon : 0212 282 26 82


Bağlıca2 Evleri


Bağlıca Bağşehir Evleri Eskişehir Mesa Koru kavşağına 4 km, şehir merkezine 16 km uzaklıkta yer alıyor.Bağlıca Bağşehir Evleri’nin, otopark alanı, spor sahası, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları, çardaklar ve süs havuzunu kapsayan 10.000 m² sosyal alanı bulunmakta.


Web Adres : www.bagsehirevleri.net

Telefon : (312) 236 16 31-91


Emlak Fırsatları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder